E-Ticaret Vergi Muafiyeti

İnternet üzerinden satış yapanlara vergi muafiyeti getiren karar TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edildi ve Cumhurbaşkanı'nın onayıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. 7256 sayılı kanunla e-ticaret ile internetten satış yapanlara 1 Ocak 2021 itibarıyla vergi muafiyeti gelecek.

Resmi Gazete'de yayımlanan bu düzenlemeyle, evlerinde ürettikleri ürünleri eticaret yaparak satmak isteyenler gelir vergisinden muaf tutulacak. İşyeri bulunmaksızın sanayi tipi veya seri üretim yapabilen makine ve alet kullanmadan internetten satış yapanlar vergi muafiyeti kapsamında olacaklar. E-ticaret vergi muafiyeti, 1 Ocak 2021 itibarıyla uygulanmaya başlanacak.

Çalışanı olanlara yüzde 2, olmayana yüzde 4

E-ticaret vergi muafiyetinden yararlanabilmek için vergiden muaf esnaf belgesi alınması, ticari hesap açılması, tüm hasılatın özellikle bu hesap aracılığıyla alınması ve hasılat tutarının 220 bin TL'yi geçmemesi gerekmektedir. Bankalar, hesaplara aktarılan tutar üzerinden aktarım tarihinden itibaren çalışanı bulunmayanlara yüzde 4 gelir vergisi kesintisi uygulayacak. Çalışanı olanlar için ise yüzde 2 gelir vergisi uygulanacak.

 

E-Ticaret'e İlk Adımı Atın

 

ETBİS onaylı e-ticaret altyapı sağlayıcı olan Bilgi E-Ticaret online satış yapmayı ve vergi muafiyetinden yararlanmayı düşünen herkese e-ticarete ilk adımı atmaları için yardımcı olmaktadır. Bilgi E-Ticaret'in yazılımı sayesinde ürünlerinizi kolayca sergileyebilirsiniz. Eticaret paketlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için 0212 951 0 705 telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Binlerce kişi BilgiKurumsal kullanıcısı oldu.

Siz de e-ticaret sitesi sahibi olan kullanıcılarımız arasına katılabilirsiniz.

Ücretsiz Demo İsteyin

Hemen Arayın

veya formu doldurun


Hemen ücretsiz deneyin

BilgiKurumsal E-Ticaret Paketleri'ni ücretsiz deneyin. İstediğiniz zaman satın alın.

Bilgileriniz asla paylaşılmaz.

Formu doldurduğunuzda aydınlatma metni'ni kabul etmiş sayılırsınız.

Hazır Web Sitesi

Anonim Şirket Güvencesi

Teknopark AR-GE Ofisi

30+ Kişilik Uzman Ekip

20.000+ Referans

14 gün ücretsiz deneyin!

E-Ticaret paketlerimizi incelemek için lütfen demo formunu eksiksiz doldurunuz.

Whatsapp ile görüş
Hemen Ara